گمنام

گمنام

طبقه بندی موضوعی

سه شنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۰۷:۲۳ ب.ظ

۰

چون غرض آمد، هنر پوشیده شد...

سه شنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۰۷:۲۳ ب.ظ

هم زلزله رودبار (۳۱ خرداد ۱۳۶۹) با ۷/۴ ریشتر و هم زلزله بم (۵ دی ۱۳۸۲) با ۶/۶ ریشتر را به خوبی به یاد دارم. در زلزله بم، بالغ بر ۲۶ هزار کشته و در زلزله رودبار، بالغ بر ۳۵ هزار کشته برجا ماند.
حالا زلزله کرمانشاه با ۷/۴ ریشتر که آمار کشته شدگان ان حتی به هزار نفر هم نمیرسد.
هرچند جان حتی یک انسان نیز انقدر عزیز است که نمیتوان بحث از کمیّت کرد، اما وقتی قرار است مقایسه ای صورت گیرد، ناگزیر از همین کمیت ها و آمار هستیم.
آن دو زلزله (رودبار و بم) در دوران ریاست جمهوری هاشمی و خاتمی رخ داد ولی من به عنوان یک منتقد این دو بزرگوار، هرگز از فاجعه طبیعی برای تخریب این دو رئیس جمهور سوءاستفاده نکردم. نه اینکه بخواهم بین عملکرد یک دولت در حوزه مسکن را نقد نکنم، نه. اتفاقا عملکرد دو دولت هاشمی و خاتمی در حوزه مسکن، بسیار هم قابل نقد است و دقیقا میتوان بین آمار بالای کشته شدگان زلزله (رودبار و بم) و سیاستهای مسکن این دو دولت (هاشمی و خاتمی) و امار پایین تلفات در زلزله اخیر و سیاستهای مسکن احمدی نژاد، نسبت علّی نشان داد، ولی چیزی وجود دارد به نام "وجدان" که در چنین مواقعی همواره به عقل، گوشزد میکند که مبادا در چنین مواقعی که قلب همه اندوهگین و مجروح است، بخواهی انتقام گیری سیاسی کنی، و مخالف سیاسی خود را بکوبی، تا چه رسد به القای دروغ.
کاری که این روزها طرفداران آقای هاشمی و برخی از رسانه های اصلاحطلب انجام میدهند و در روز روشن و به دروغ این زلزله را به دولت پیشین نسبت میدهند، در حقیقت چیزی نیست جز زیر پا گذاشتن وجدان.
و این همه در حالیست که ایران هرگز با زلزله ویران نمیشود، بل با زیر پا گذاشتن وجدانهاست که رو به نابودی میرود، چنانکه رفته است...


پ.ن1:پست برگرفته از کانال دکتر جباری

پ.ن2:خیلی کم پیش میاد اینجا برای پستی لایک و دیسلایک بذارم ولی برای این پست گذاشتم.

موافقین ۳ مخالفین ۰ ۹۶/۰۸/۲۳
گم نام

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی